Nasi specjaliści
Zespół. Najmocniejszą stroną Terapis są ludzie - nasi terapeuci. Łączy nas wiedza i doświadczenie. Praca z dziećmi jest dla nas ideą, trochę ambicją, na pewno pasją.
Różni nas wiek, kierunki wykształcenia, temperamenty i charaktery. Łączy znacznie więcej: miłość do pracy z dziećmi, wieloletnie doświadczenie i pragnienie, aby Wam pomagać i spełniać Wasze marzenia.
Kompleksowa terapia wymaga wszechstronnej wiedzy z zakresu psychologii, logopedii, pedagogiki, fizjoterapii, dietetyki i itp., dlatego nasi pracownicy to grono specjalistów z różnych dziedzin.
Ludzie to nasza siła. Wierzymy, że wszystko jest możliwe. To, co wydaje się niemożliwe wymaga po prostu nieco więcej czasu.
#1
Barbara Kasica
– psycholog, specjalista surdologopeda (po specjalizacji medycznej), surdopedagog, tłumacz języka migowego; prowadzi kompleksową rehabilitacje słuchu i mowy dla dzieci i młodzieży z wadą słuchu od prawie 30 lat; autorka wielu wystąpień i referatów na ogólnopolskich konferencjach dotyczących wspomagania rozwoju mowy dzieci z wadą słuchu oraz specjalistycznych artykułów dla logopedów; od 2006 r Koordynator Wojewódzki Ogólnopolskiego Programu Rehabilitacji Małych Dzieci z Wadą Słuchu Fundacji Orange ”Dźwięki Marzeń”; prowadzi zajęcia teoretyczne i praktyczne ze studentami na kierunkach Logopedia, Neurologopedia oraz Surdologopedia.
W Terapis zajmuje się głównie kompleksową i wielopłaszczyznową terapią dziecka niesłyszącego.
#2
Katarzyna Kasica-Bańkowska
— specjalista surdologopeda (po specjalizacji medycznej), fizjoterapeuta, terapeuta SI, dietetyk; diagnozuje i prowadzi terapię logopedyczną z elementami integracji sensorycznej z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym;
Zainteresowania badawcze z dziedziny neurologopedii (afazja dziecięca, dyspraksja rozwojowa) oraz surdologopedii (szczególnie z zakresu terapii dzieci z niedosłuchem centralnym oraz rehabilitacji małych dzieci z implantami ślimakowymi).
Współautorka licznych wystąpień, artykułów oraz programu terapeutycznego VAV Program. Prowadzi zajęcia teoretyczne i praktyczne ze studentami na kierunkach Logopedia, Neurologopedia, Integracja Sensoryczna.
#3
Joanna Błażejewska-Ziora
- pedagog, logopeda, neurologopeda kliniczny; od lat zajmuje się diagnozą i terapią logopedyczną oraz neurologopedyczną dzieci i osób dorosłych z zaburzeniami neurologicznymi; prowadzi diagnozę całościową niemowlaka oraz dziecka starszego z wykorzystaniem różnych metod diagnostycznych np. Monachijskiej Funkcjonalnej Diagnostyki Rozwojowej; zajmuje się przede wszystkim pracą terapeutyczną małego dziecka (nieharmonijny rozwój, wady genetyczne), afazją dziecięcą oraz niedosłuchem centralnym; zajmuje się również zaburzeniami artykulacji oraz dysleksją; w pracy łączy różne metody terapeutyczne; zajmuje się masażem orofacjalnym, integracją odruchów pierwotnych oraz karmieniem terapeutycznym; prowadzi zajęcia teoretyczne i praktyczne ze studentami na kierunkach Logopedia i Neurologopedia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego.
#4
Martyna Stolfig
-
Absolwentka Wydziału Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna,
-
Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej z 11-letnim stażem pracy,
-
Uczestniczka wielu kursów i szkoleń umożliwiających zwiększenie poziomu umiejętności zawodowych,
-
Uczestniczka studiów podyplomowych na kierunku Logopedia.
#5
Mirela Just
- psycholog, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta ręki, trener TUS, posiada
kwalifikacje do diagnozy i terapii neuropsychologicznej oraz do diagnozy
funkcjonalnej z wykorzystaniem narzędzia VB-MAPP. Od początku swojej
działalności zawodowej związana jest z pracą z dziećmi i młodzieżą. Doświadczenie
zdobywała pracując w różnych placówkach oświatowych. Ukończyła studia
kierunkowe na wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w
Katowicach. Podwyższała swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych:
„Psychokorekcja zaburzeń zachowania dzieci i młodzieży” (Uniwersytet Śląski
Katowice) oraz „Neuropsychologia kliniczna i diagnoza neuropsychologiczna w
ujęciu praktycznym” (SWPS Katowice). Odbyła szereg szkoleń z zakresu
psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Ukończyła 3-modułowy kurs
bazowy - Terapia behawioralna w teorii i praktyce. Aktualnie kształci się w kierunku
uzyskania licencji terapeuty behawioralnego. Zajmuje się diagnozą psychologiczną,
neuropsychologiczną oraz funkcjonalną, prowadzi konsultacje dla rodziców, zajęcia z
zakresu terapii psychologicznej oraz terapii funkcji poznawczych.
#6
Małgorzata Oleksa
- surdologopeda, oligofrenopedagog, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, terapeuta ręki i metody treningu słuchowego A. Tomatisa. Od ponad 20 lat zajmuje się profilaktyką, diagnozą i terapią zaburzeń mowy dzieci i dorosłych, stymulacją rozwoju zdolności poznawczych oraz językowych dzieci z różnymi deficytami rozwojowymi.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała dzięki pracy w szkole, przedszkolach, poradni NFZ. Ukończyła dwa kierunki studiów podyplomowych, kursy kwalifikacyjne, doskonalące i szkolenia. Współautorka innowacji pedagogicznych o charakterze terapeutycznym.
#7
Marta Marek
- kierownik Sekretariatu;
#8
Justyna Soblik
- pedagog i logopeda; terapeuta ręki;
- w Terapis zajmuje się diagnozą pedagogiczną w kierunku dysleksji.
#9
Katarzyna Sordyl
- pedagog, oligofrenopedagog, terapeuta ręki oraz EEG biofeedback;
- absolwentka wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego na kierunku pedagogiki opiekuńczo –wychowawczej. Ukończyła podyplomowe studia kwalifikacyjne„Terapia pedagogiczna i rewalidacja dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” oraz kurs kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogik. Uzyskała kwalifikacje z zakresu terapii EEG biofeedback oraz terapii ręki. Odbyła wiele szkoleń z zakresu pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami.
Od wielu lat pracuje w szkole integracyjnej jako pedagog współorganizujący kształcenie specjalne udzielając profesjonalnego wsparcia dzieciom z różną niepełnosprawnością oraz ich
opiekunom.
#10
Agnieszka Pasieka
- mgr fizjoterapii, terapeuta neurorozwojowy
Absolwentka Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, absolwentka studiów podyplomowych "Neurorozwojowa Terapia Dzieci z Dysfunkcjami Układu Nerwowego".
Uczestniczka wielu kursów i szkoleń w tym kursu masażu, drenażu limfatycznego i szkolenia „Interdyscyplinarne leczenie dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym”. Fizjoterapeuta w Górnośląskim Centrum Medycyny i Rehabilitacji AMED.
Rehabilituje dzieci ze wszelkimi stanami patologicznymi układu nerwowego i narządu ruchu w wieku rozwojowym oraz wspomaga rozwój dzieci w zakresie szeroko pojętej normy.
#11
Izabela Kopaczyńska
- mgr fizjoterapii;
- terapeuta Integracji Sensorycznej.
#12
Marta Postułka
- muzykoterapeuta
#13
Magdalena Malcherek
- mgr fizjoterapii;
- terapeuta Integracji Sensorycznej;
- oligofrenopedagog.
#14
Anna Abramczyk
- Logopeda, neurologopeda kliniczny, pedagog, terapeuta ręki I i II stopnia. Absolwentka Neurologopedii Klinicznej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz Logopedii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Prowadzi diagnozę i terapię dzieci i dorosłych z wykorzystaniem różnych metod terapeutycznych: elektrostymulacji, terapii miofunkcjonalnej, kinesjotapingu, masażu logopedycznego. Od wielu lat pracuje jako logopeda i nauczyciel oraz prowadzi zajęcia rewalidacyjne z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
#15
Małgorzata Badora
- mgr fizjoterapii;
- terapeuta Integracji Sensorycznej.
#16
Magdalena Kaczmarczyk
- Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku Fizjoterapia. Surdopedagog i Tyflopedagog. Terapeuta Integracji Sensorycznej. Instruktor fitness. Uczestniczka wielu kursów i szkoleń z zakresu pedagogiki specjalnej, rehabilitacji, masażu. Od 10 lat pracuje z młodzieżą w 1 LO w Mikołowie. „Zawsze chciałam pomagać ludziom wrócić do pełni sił i szybko dostrzegłam, że fizjoterapia jest drogą, która idealnie określa moje ambicje zawodowe. Praca z dziećmi jak i młodzieżą daje mi wiele satysfakcji. Dzięki ciągłej pracy nad własnym rozwojem, nieustannemu pogłębianiu wiedzy i umiejętności mogłam na nowo spojrzeć na aspekty definiujące zdrowie i chorobę. Praca z ludźmi jest moją ogromną pasją i radością.”
#17
Ilona Karpińska
- psycholog;
- zajmuje się problemami osób dorosłych, dzieci (od 7 r. ż.) i młodzieży. Ukończyła psychologię na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2002 roku oraz 4-letni całościowy kurs Psychoterapii atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
W latach 2002 - 2006 była zatrudniona na stanowisku asystenta w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii, a także pełniłam obowiązki biegłego z zakresu psychologii klinicznej przy Sądzie Okręgowym w Kielcach.
Główne obszary, w których pomagam moim pacjentom to:
-zaburzenia nerwicowe z somatyzacjami, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, zespół lęku napadowego, zaburzenia depresyjne (st. lekki i umiarkowany), radzenie sobie ze stresem, niska samoocena, kryzys, żałoba, rozstanie.
#18
Aleksandra Guca
- mgr filologii polskiej, absolwentka Logopedii na Uniwersytecie Śląskim oraz Neurologopedii klinicznej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.
Uczestniczka wielu szkoleń i kursów z zakresu diagnozy i terapii niemowlęcia oraz małego dziecka, w swojej pracy wykorzystuje m. in. masaż logopedyczny, terapię miofunkcjonalną oraz elastyczny terapeutyczny taping według podejścia Esther de Ru.
#19
Sylwia Stypa
- neurlogopeda oraz nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej; uczestniczka wielu szkoleń i warsztatów z zakresu terapii dzieci i osób dorosłych. Praca z dziećmi jest jej pasję :)
#20
Agnieszka Mazur-Niedbała
- fizjoterapeuta, terapeuta NDT Bobath Baby, PNF w Pediatrii, Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara
#21
Ewelina Majewska
- psycholog;
#22
Anna Filar
- psycholog;
#23
Karolina Sorankowska-Wilk
- mgr pedagogiki; absolwentka studiów podyplomowych z Logopedii i Medialnej Emisji Głosu na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Surdologopedii na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Na codzień pracuje w szkole, jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i logopeda.
Prywatnie mama zaimplantowanego chłopca.
#24
Anna Samek
- neurologopeda
#25
Agnieszka Ślefarska
- Neurologopeda, nauczyciel wczesnoszkolny i przedszkolny, surdopedagog
i oligofrenopedagog. Posiada 12- letnie doświadczenie w pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz z rozmaitymi wyzwaniami rozwojowymi. Pracowała w szkole, przedszkolach oraz Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Szansa”. Ukończyła liczne szkolenia i warsztaty m. in. terapię dziecięcej apraksji mowy, ORM, afazji, motorycznej i rozwojowej według zasad motorycznego uczenia, terapię ręki, 3 stopnie języka migowego, Makaton, stymulację traktu ustno- twarzowego i wiele innych. Interesuje się neuroróżnorodnością oraz wszystkim, co związane jest z działaniem ludzkiego mózgu, zwłaszcza w aspekcie komunikacji i języka.
Psycholog
mgr Barbara Kasica
mgr Mirela Just
mgr Ilona Karpińska
mgr Mirela Just
mgr Anna Filar
Logopeda
mgr Katarzyna Kasica-Bańkowska (surdo)
mgr Barbara Kasica (surdo)
mgr Joanna Błażejewska-Ziora (neuro)
mgr Małgorzata Oleksa (surdo)
mgr Anna Samek (neuro)
mgr Anna Abramczyk (neuro)
mgr Aleksandra Guca (neuro)
mgr Sylwia Stypa (neuro)
mgr Agnieszka Ślefarska (neuro)
mgr Sorankowska-Wilk (surdo)
Pedagog
mgr Barbra Kasica (surdo)
mgr Magdalena Kaczmarczyk (surdo i tyflo)
mgr Magdalena Malcherek (oligofreno)
mgr Joanna Bałżejewska-Ziora
mgr Małgorzata Oleksa (oligofreno)
mgr Anna Abramczyk
mgr Justyna Soblik
mgr Katarzyna Sordyl (oligofreno)
mgr Martyna Stolfig
Fizjoterapeuta/ Terapeuta SI
mgr Agnieszka Pasieka
mgr Agnieszka Mazur-Niedbala
mgr Magdalena Malcherek
mgr Magdalena Kaczmarczyk
mgr Katarzyna Kasica-Bańkowska
mgr Izabella Kopaczyńska
mgra Małgorzata Badora